Nesledujte proměnu Ostravy zpovzdálí. Žijte ji.

Ostrava žije
Ostrava byla dlouho formována průmyslem a dopravou, vyrostla tak jako industriální aglomerace rozbitá do několika center. Nyní ale tato moravskoslezská metropole zažívá svou renesanci. Dobu, ve které fragmenty minulosti splývají s potřebami současnosti, a vzniká tak místo s vysokou úrovní kvality života, plné zajímavých architektonických projektů, možností prvotřídního vzdělání, kulturního vyžití i zajímavě řešeného veřejného prostoru.
Ostrava architektonická
Dnešní podoba Ostravy, tedy její impozantní secesní paláce, vily a průmyslové budovy, jsou odkazem mnoha renomovaných stavitelů a architektů: Felix Neumann, František Fiala starší, Ottokar Böhm, Camillo Sitte, Bohumil Hübschmann, Alois Kubiček, Pavel Janák a další. Dnes se historie potkává se současností a architektonická tvář Ostravy jen kvete. Industriální dominanty, jako je areál Dolní Vítkovice či Trojhalí Karolina, ožily díky architektu Josefu Pleskotovi a jeho týmu, další významné projekty se chystají: odvážně pojatá koncertní hala podle návrhu předního amerického architekta Stevena Holla a studia Architecture Acts, nejvyšší budova v České republice Ostrava Tower navržená architektonickým duem Chybik + Kristof, Moravskoslezská vědecká knihovna, jejíž podobu černé kostky navrhli architekti Kuba & Pilař, kampus Ostravské univerzity na Černé louce a tím výčet zdaleka nekončí.
Ostrava kulturní
Ostrava přitáhla pozornost prvním velkým multižánrovým hudebním festivalem Colours of Ostrava, kterým však zdejší kulturní vyžití zdaleka nekončí. Národní divadlo moravskoslezské je dlouhodobě sázkou na jistotu, svěží vítr přináší Divadlo Mír, nejmladší ostravské profesionální divadlo. Na současné umění lákají galerie Plato Ostrava a Industrial Gallery, klasikou je Galerie výtvarného umění v Ostravě v Domu umění a další galerijní prostory právě vznikají v budově bývalých ostravských jatek.
Ostrava gastronomická
Ostrava nezahálí, ani co se gastronomie týče. Na skvělé jídlo i příjemné prostředí láká bistro Hogo Fogo, za neformálním a velmi bohatým street food zážitkem stačí zamířit k Černému koni. Třetí kávová vlna se zde přelila v podobě kaváren jako CØKAFE, U Černého stromu, PetPunk nebo Čerstvý boby. A na své si zde přijdou i milovníci barové mixologie, kterou dotáhli k dokonalosti v baru Modrá myš. V ostravských ulicích se ale nachází mnoho dalších bister, restaurací, kaváren i dalších podniků s jedinečnou atmosférou, takže tu je co objevovat každý den.
Nové Lauby
Velká 2,
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz